Nie ma, podkreślamy, nie ma i nie było do tej pory żadnej jednolitej formy zbierania przez opiekunki domowe osób starszych referencji i poświadczeń o pracy w opiece w Niemczech. Jako opiekunki domowe osób starszych w Niemczech nawet po latach pracy w opiece nie mamy żadnego osobistego dokumentu, poświadczającego historię naszej pracy, naszych umiejętności, naszego doświadczenia!

Nieważne, czy pracujesz z polskim czy niemieckim pośrednikiem, nieważne, czy masz swoją działalność gospodarczą, jesteś pracownikiem czy zleceniobiorcą w polskiej firmie, jesteś opiekunką zatrudnioną bezpośrednio przez niemiecką rodzinę. Kiedy pojawia się konieczność znalezienia nowego miejsca pracy, oprócz miłych ale mało znaczących podziękowań, nawet na piśmie, nie mamy możliwości potwierdzenia tego, że jesteśmy doświadczonymi opiekunkami osób starszych w Niemczech.

Chcemy to zmienić – bez względu na to w jakiej formie pracujesz w opiece, masz prawo do tego aby posiadać dokument, który pomoże Ci zdobyć następne miejsce pracy!

Portal Arbeitlandia promuje swój pomysł – legitymację opiekunki.

  • W estetycznej formie,
  • opatrzona zdjęciem i podstawowymi danymi identyfikacyjnymi,
  • z miejscem na potwierdzenie okresów pracy w opiece,
  • z miejscem na opis zakresu czynności opiekuńczych,
  • oraz możliwością dodawania wpisów poświadczających zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji.

Legitymacja może pomóc każdej opiekunce osób starszych w zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy. Wyróżnijmy się wśród opiekunek z innych krajów unijnych indywidualnym dokumentem, który w uporządkowanej formie będzie stanowił zbiór informacji o naszym doświadczeniu zawodowym. Przy staraniu się o nowe miejsce pracy przedłożenie legitymacji z uzupełnianymi systematycznie wpisami może stać się dla przyszłego pracodawcy decydującym impulsem do podjęcia decyzji o zatrudnieniu właśnie nas a nie opiekunki z Bułgarii, Węgier, Litwy czy też innej opiekunki z Polski!

Zachęcamy do założenia i systemtycznego prowadzenia legitymacji opiekunki – Altenplfegerin mają dyplomy zawodowe, Altenpflegehelferin również. Pracując w opiece w Niemczech jako Haushaltshilfe für pflegebedürftige Personen możesz okazać się tym co jest bardzo ważne – poświadczeniem doświadczenia w pracy w opiece w Niemczech w postaci legitymacji opiekunki!

Całkowity koszt legitymacji to 10 zł.

Wydaliśmy już 597 legitymacji!

Jak wygląda Legitymacja Opiekunki?

Zamów legitymację

Pola oznaczone * są wymagane.

Wpisz brakujący element zadania, aby wysłać formularz: + 75 = 84

Co dalej?

1. Wysyłką i prowadzeniem rejestru legitymacji opiekunki zajmuje się firma Carework Sp. z o.o. Sp. k., 60-246 Poznań, ul. Winklera 1.

2. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej wyślij na adres:  Arbeitlandia, 60-246 Poznań, ul. Winklera 1:

a) swoje zdjęcie w formacie legitymacyjnym  (z tyłu wpisz imię i nazwisko, miejsce i datę urodzenia, obywatelstwo),

b) kartkę z adresem, na który powinniśmy wysłać Twoją legitymację,

c) oświadczenie o treści:

„Ja niżej podpisana/y oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie w celach związanych z wydaniem legitymacji opiekunki i prowadzeniem przez portal arbeitlandia.eu rejestru wydanych legitymacji”

Oświadczenie należy podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem

3. Wpłać 10 PLN na konto: Carework Sp. z o.o. Sp. k., 60-246 Poznań, ul. Winklera 1

Numer rachunku bankowego: 83 1050 1487 1000 0090 6219 3884

4. Po dopełnieniu formalności otrzymasz za pośrednictwem poczty legitymację.