18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką jest śmierć podopiecznego. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca.

Obowiązki opiekuna w sytuacji umierania i śmierci podopiecznego

Zetknięcie się z umieraniem jest jednym z najtrudniejszych momentów w pracy opiekuna. Odejście podopiecznego to zawsze trudne przeżycie, nawet jeśli stan zdrowia podopiecznego nie rokował poprawy. Ciężkie i nieuleczalne schorzenia, ale również podeszły wiek podopiecznych sprawiają, że praca opiekunów często polega na towarzyszeniu im w końcowym okresie ich życia.

To dzięki pracy opiekunów osoby starsze, także chorzy objęci opieką paliatywną, mogą przebywać we własnym domu. Ich obecność i zaangażowanie zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Ich wsparcie i pomoc w codziennych czynnościach to wkład w godne przeżycie ostatnich chwil. Bez wątpienia jest to bardzo ważny i szlachetny aspekt pracy w opiece.

Towarzyszenie przy śmierci, ale również wezwanie służb i powiadomienie o odejściu bliskich podopiecznego to trudne zadania dla opiekunów osób starszych. Takie sytuacje budzą bowiem gwałtowne emocje – smutek, strach, bezsilność. Największym wyzwaniem jakie stoi przed opiekunem w takiej sytuacji to poradzenie sobie z własnymi uczuciami oraz rozsądne postępowanie.

Szkolenia dla opiekunów osób starszych w Niemczech

Szkolenie dla opiekunów osób starszych zostanie zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Relacje z poprzednich sześciu szkoleń dostępne są na kanale CareWork na YouTube.

Zapisy na szkolenie na temat postępowania w sytuacji śmierci podopiecznego

Szkolnie on-line odbędzie się w czwartek 18 czerwca o godzinie 20. Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać na adres: marketing@carework.pl. Zapisy trwają do 12 czerwca 2020 roku. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

18 czerwca
START: godz. 20:00

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 12 czerwca
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej