Ruszyły zapisy na szóste już szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tematem będzie umiejętne zarządzanie pieniędzmi powierzonymi na prowadzenie domu (Haushaltsgeld). Zapisy na szkolenie, które odbędzie się 7 maja, potrwają do 1 maja.

Haushaltsgeld – szkolenie dla opiekunów 7 maja

Szkolenie o Haushaltsgeld odbędzie się w ramach cyklu CareWork pod tytułem „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Prowadzony już od października projekt szkoleniowy porusza ważne problemy opiekuńcze i pozwala na wymianę poglądów. Uczestnicy mogą na żywo dzielić się swoimi opiniami i zadawać pytania prowadzącej szkolenie redaktor naczelnej „Arbeitlandii” – Dorocie Lewandowskiej.

W ramach szkoleń związanych z etyką w pracy opiekunów dotychczas omówiono takie tematy jak: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne), gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny) oraz przyjmowanie prezentów od podopiecznych chorych na demencję i formy zwracania się do podopiecznych. Nagrania ze wszystkich szkoleń można obejrzeć na kanale CareWork na YouTube.

Zaplanowane na 7 maja e-szkolenie będzie dotyczyć kwestii zarządzania powierzonymi na prowadzenie domu środkami.

Zarządzane budżetem domowym przez opiekunów osób starszych w Niemczech (Haushaltsgeld)

Umiejętne zarządzanie powierzonymi środkami nie jest wcale tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Opiekunowie osób starszych otrzymują od niemieckich rodzin pieniądze na prowadzenie domu i zapewnienie podstawowych potrzeb podopiecznym. Są to różne kwoty. Ich wysokość zależy od sytuacji na konkretnym zleceniu – w tym możliwości finansowych i celów, na które Haushaltsgeld jest przeznaczone. Przede wszystkim mają one pozwolić na zakup produktów spożywczych dla podopiecznych i opiekunów, leków i kosmetyków dla seniora oraz chemii gospodarczej, która pozwala na zachowanie czystości w domu.

Zdarza się, że Haushaltsgeld nie wystarcza na wszystkie potrzebne wydatki (np. ze względu na nieprzewidziane potrzeby, wizyty członków rodziny na posiłkach lub podwyżki cen w sklepach) albo opiekun ma sugestie dotyczące wydawania go. Czasami powodem nieporozumień bywa zakup konkretnych produktów albo forma rozliczania się. Warto wiedzieć, co może ułatwić zarówno gospodarowanie budżetem, jak i rozmowy na ten temat.

Zapisy na szkolenie

Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać na adres: marketing@carework.pl. Zapisy trwają do 1 maja 2020 roku. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

7 MAJA
START: godz. 20:00

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 1 maja
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej