Ruszyły zapisy na piąte szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tematem szkolenia będzie zwracanie się do podopiecznych chorych na demencję. Zapisy na szkolenie, które odbędzie się 2 kwietnia, potrwają tylko do 27 marca.

Zwracanie się na „Ty” do podopiecznych chorych na demencję – szkolenie dla opiekunów 2 kwietnia

Tym razem e-szkolenie CareWork będzie dotyczyło form zwracania się do podopiecznych z otępieniem. Demencja to ogólne określenie objawów świadczących o znacznym obniżeniu sprawności umysłu takich jak: problemy z pamięcią, zaburzenia poznawcze i zaburzenia wykonawcze. Chorzy często nie zdają sobie sprawy z własnych deficytów w codziennym zachowaniu. Zauważają natomiast takie braki u innych. Dlatego zwracanie się przez opiekuna na „Ty”, bez jego wyraźnego przyzwolenia albo życzenia podopiecznego może go urazić i wywołać negatywną reakcję. Opiekun osoby z demencją musi postępować zatem świadomie i delikatnie. Pomóc może w tym szkolenie, podczas którego omówione zostaną polecane sposoby zwracania się do chorych na demencję, zastosowanie form pośrednich oraz wyjątki w używaniu „Ty”.

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” – szkolenia dla opiekunów osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” to projekt szkoleniowy, który porusza ważne problemy związane z opieką i pozwala na wymianę poglądów. Dzięki elektronicznej i interaktywnej formule, uczestnicy kursów mogą na bieżąco dzielić się swoimi opiniami i zadawać pytania prowadzącej szkolenie redaktor naczelnej „Arbeitlandii” – Dorocie Lewandowskiej.

W ramach cyklu dotychczas zostały przybliżone tematy: Patientenverfügung (testament życia), Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne), gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny) oraz przyjmowanie prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacje ze wszystkich szkoleń są dostępne na kanale CareWork na YouTube. Kolejne e-szkolenie, tym razem na temat zwracania się do podopiecznych chorych na demencję zaplanowano na 2 kwietnia.

Zapisy na szkolenie dla opiekunów

W szkoleniu on-line 2 kwietnia uczestniczyć może każdy. Zapisy trwają do 27 marca. Udział w szkoleniu dla opiekunów jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: marketing@carework.pl.

 

 

2 KWIETNIA
START: godz. 20:00

WAŻNE
Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 27 marca
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej