Szkolenie dla opiekunów osób starszych 20 lutego

Czwarte szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” będzie dotyczyć przyjmowania prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Zapisy na szkolenie, które odbędzie się 20 lutego, trwają tylko do 14 lutego.

Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Tym razem e-szkolenie poświęcono, ważnej z punktu widzenia etyki w zawodzie opiekuna osób starszych, kwestii przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych. Demencja jest zespołem objawów wywołanych chorobą mózgu. Chorzy mają więc zaburzone funkcje poznawcze, co bez wątpienia wpływa na ich zachowanie – również gesty związane z okazywaniem wdzięczności. Warto wiedzieć zatem, jakimi zasadami należy się kierować, czy są upominki, które wypada przyjmować i jak reagować w sytuacji próby wręczenia prezentu, aby nie urazić podopiecznego i nie narazić się na nieprzyjemności i problemy.

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” – szkolenia dla opiekunów osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech

Szkolenie CareWork na temat przyjmowania prezentów przez opiekunów seniorów odbędzie się w ramach cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Każde ze szkoleń poświęcono kwestiom etyczno-prawnym, z którymi spotkać mogą się osoby zajmujące się opieką nad seniorami w Niemczech. Dotychczas zostały przybliżone tematy: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne) a także gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny). Relacje ze wszystkich szkoleń są dostępne na kanale CareWork na YouTube. Osoby, które przegapiły poprzednie kursy mają zatem możliwość nadrobienia zaległości. Niewątpliwie jest to również dobry sposób, aby w razie potrzeby przypomnieć sobie potrzebne informacje.

Zapisy na szkolenie dla opiekunów

W szkoleniu on-line 20 lutego uczestniczyć może każdy, bez względu na miejsce pobytu. Aby zgłosić się do udziału, wystarczy przesłać wiadomość na adres: marketing@carework.pl. Zapisy trwają do 14 lutego. Udział w szkoleniu dla opiekunów jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Dla zarejestrowanych uczestników CareWork przygotuje certyfikaty.

 

20 LUTEGO
START: godz. 20:00

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 14 lutego
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

1
Dodaj komentarz

avatar
500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jana Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jana
Gość
Jana

Ciekawe

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej