Następna część szkolenia dla opiekunów osób starszych już 21 listopada 2019!

W październiku wystartowały bezpłatne szkolenia on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Cykl dotyczy ciekawych tematów,  a także wybranych zagadnień prawnych i etycznych związanych z pracą w opiece. Kursy poprowadzi redaktor naczelna Arbeitlandii – mgr Dorota Lewandowska.

Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Warto wiedzieć

Czego nie można robić, jeżeli podopieczny sporządził testament życia? Czy ustanowienie opiekuna prawnego oznacza dla podopiecznego ubezwłasnowolnienie? Kiedy zaczyna obowiązywać pełnomocnictwo prewencyjne? Czy do seniorów z objawami demencji wypada zwracać się na „Ty”? Czy pracownicy domów opieki w Niemczech mogą przyjmować prezenty? Jak przekazać kondolencje w języku niemieckim? – to tylko niektóre ciekawe tematy z związane z pracą opiekuna osób starszych w Niemczech, które zostaną poruszone podczas szkoleń organizowanych przez firmę CareWork. Niewątpliwie niektóre z tych zagadnień mogą budzić kontrowersje lub wątpliwości, dlatego warto mieć wiedzę na ich temat i być przygotowanym na związane z nimi sytuacje.

Szkolenia dla opiekunów osób starszych w Niemczech – bezpłatny udział, ograniczona liczba miejsc

Cykl szkoleń odbędzie się on-line i będzie miał interaktywny charakter. Oznacza to, że uczestnicy poza obejrzeniem prezentacji graficznych, jednocześnie będą mogli wysłuchać komentarza specjalisty oraz dzielić się swoimi uwagami i zadawać pytania. Szkolenia „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” będą miały otwartą formułę, a więc udział w nich może wziąć każda zainteresowana tematami opiekuńczymi osoba. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego wcześniej należy zgłosić chęć udziału.

Odcinek drugi: pełnomocnictwo prewencyjne

Już 21 listopada odbędzie się drugie szkolenie. Temat – jak można w Niemczech przygotować się do życia z umysłem zmieszanym demencją. Kto może decydować o pieniądzach, przeprowadzce do domu opieki czy stosowaniu środków przymusu wobec osób starszych?  Kogo nasz podopieczny obdarował bezgranicznym zaufaniem i czy możemy w takim razie za zgodą pełnomocnika zamykać podopiecznego w łóżku? Widzisz jako opiekunka czy opiekun potrzebę zmian i słyszysz „Tata się na to nie zgodził i mam to na piśmie?” Czy planowanie przebiegu własnej starości się sprawdza?

 

21 LISTOPADA
START: godz. 20:00

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do 19 listopada 2019 roku.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
SZCZEGÓŁY

 

Zobacz też nasz archiwalny tekst o zamykaniu podopiecznych w łóżku: https://www.arbeitlandia.eu/2014/02/22/samowolne-zamykanie-podopiecznych-w-lozku-z-barierkami-jest-przestepstwem/

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej