Już w październiku startują bezpłatne szkolenia on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Cykl będzie dotyczył ciekawych tematów a także wybranych zagadnień związanych z pracą w opiece. Kursy poprowadzi redaktor naczelna Arbeitlandii – mgr Dorota Lewandowska.

Warto wiedzieć

Czego nie można robić, jeżeli podopieczny sporządził testament życia? Czy ustanowienie opiekuna prawnego oznacza dla podopiecznego ubezwłasnowolnienie? Kiedy zaczyna obowiązywać pełnomocnictwo prewencyjne? Czy do seniorów z objawami demencji wypada zwracać się na „Ty”? Czy pracownicy domów opieki w Niemczech mogą przyjmować prezenty? Jak przekazać kondolencje w języku niemieckim? – to tylko niektóre ciekawe tematy z związane z pracą opiekuna osób starszych w Niemczech, które zostaną poruszone podczas szkoleń organizowanych przez firmę CareWork. Niewątpliwie niektóre z tych zagadnień mogą budzić kontrowersje lub wątpliwości, dlatego warto mieć wiedzę na ich temat i być przygotowanym na związane z nimi sytuacje.

Szkolenia dla opiekunów osób starszych w Niemczech – bezpłatny udział, ograniczona liczba miejsc

Cykl szkoleń odbędzie się on-line i będzie miał interaktywny charakter. Oznacza to, że uczestnicy poza obejrzeniem prezentacji graficznych, jednocześnie będą mogli wysłuchać komentarza specjalisty oraz dzielić się swoimi uwagami i zadawać pytania. Szkolenia „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” będą miały otwartą formułę, a więc udział w nich może wziąć każda zainteresowana tematami opiekuńczymi osoba. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego wcześniej należy zgłosić chęć udziału.

Odcinek pierwszy: testament życia

Już 3 października odbędzie się pierwsze szkolenie. Będzie ono dotyczyć interesującej kwestii jaką jest, nieznany w Polsce a popularny w Niemczech, Patientenverfügung – testament życia sporządzany na wypadek utraty możliwości samostanowienia. Jest to temat szczególnie interesujący opiekunów, ponieważ przygotowany przez podopiecznych Patientenverfügung zobowiązuje ich do przestrzegania konkretnych zasad i może wymagać postępowania w określony, nie zawsze zgodny z ich przekonaniami, sposób.

 

3 PAŹDZIERNIKA
START: godz. 20:00

 

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do 27 września 2019 roku.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
SZCZEGÓŁY

 

 

Zobacz też nasz archiwalny tekst o Patientenverfügung.

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej