Kluski frankońskie

Danie z regionu: Badenia-Wirtembergia

Czas przygotowania: do 30 minut

Składniki:

Dla 4 osób

250 g. mąki
3 jajka
sól
80 ml. mleka
20 g. masła
2 czerstwe bułki

Fränkische Mehlklöße

Gericht aus dem Region: Baden Württemberg

Vorbereitungszeit: do 30 minut

Zutaten:

Für 4 Personen

250 g Mehl
3 Eier
Salz
180 ml Milch
20 g Butter
2 Brötchen, altbacken

Przygotowanie:

Czas przygotowania: 30

Bułki pokroić w mała kostkę (1 cm.) Masło roztopić na patelni, dodać pokrojone bułki i podsmażyć. Zdjąć z ognia i pozostawić do ostygnięcia.

Mąkę, sol i jajka połączyć i wymieszać. Dodać mleko i wymieszać na ciasto (mieszać tak długo, aż się zaczną pojawiać pęcherzyki). Masa musi być mocno gęsta (jakby była zbyt sucha dodać mleka, a zbyt mokra dodać bułki tartej, ew. mąki pszennej). Do ciasta dodać ostygnięte bułki i pozostawić na około 30 min. W garnku zagotować wodę i ją posolić. Z ciasta uformować kluski (łyżką oddzielać porcje i wkładać gotującej się wody). Gotować ok. 25min. (kluski powinny „dochodzić” w gorącej wodzie). Kluski będą gotowe, gdy napęcznieją i wypłyną na powierzchnię.

Najlepiej smakują z wyrazistymi sosami, kiełbaskami i kiszoną kapustą. Kluski można także następnego dnia odsmażyć na masełku.

http://www.genussregion.oberfranken.de/spezialitaeten/spezialitaeten_von_a_z/m/584/mehlkloesse_fraenkische_art/details_39.htm

http://www.genussregion.oberfranken.de/spezialitaeten/spezialitaeten_von_a_z/m/584/mehlkloesse_fraenkische_art/details_39.htm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej