Taka Ewka była tylko jedna! Kostucha zabrała ją tu w Niemczech, w nocy, nagle ścisnęła jej serce i już. Znałyśmy ją ponad rok, my, dziewczyny z miasteczka X. Spotykałyśmy się na przerwach, plotkowałyśmy, chodziłyśmy na zakupy, śmiałyśmy się, robiłyśmy plany. Czasami płakałyśmy, kiedy trzeba było pożegnać się z którąś podopieczną ale jakoś łatwiej się pogodzić z odejściem staruszków niż ludzi w pełni sił. [……]

Trudno jest znaleźć w pracy za granicą rodaka, który zbuduje wokół siebie grupę przyjaciół. Ona to potrafiła, sprawiła, że my Polki, opiekunki, stałyśmy się przyjaciółkami. Zbudowała nasze więzy przyjaźni i nagle odeszła…. Ewka zawsze wiedziała co powiedzieć, co zrobić, jak się zachować żeby łatwiej się pracowało. Potrafiła rozśmieszyć ale też nakrzyczeć, kiedy było trzeba. […..]

I już jej nie ma. Ciężko jest nam z tym, że tak nagle zabrakło kogoś, kto był kimś ważnym dla naszej malutkiej społeczności opiekunek osób starszych. Czy ktoś widział nekrolog albo epitafium na pomniku w którym wspomina się, że zmarła osoba była opiekunką osób starszych w Niemczech? Chyba nikt. A przecież opiekunki też odchodzą…. […..]

Dlatego prosimy – napiszcie, że bardzo nam Ewki brakuje. Że pamiętamy o Niej. Że 1 listopada zapalimy dla Niej świeczki. Że ciągle płaczemy po Niej. Że strasznie nam smutno! Że świat utracił dobrego człowieka….

AJ, BS, TK, AS, SW, TŻ – opiekunki z miasteczka X.

Od Redakcji:

Prośba spełniona. Ku pamięci wszystkich zmarłych, którzy poświęcali się opiece nad osobami starszymi.

Tekst skrócony przez redakcję. Nie wszystkie wyraziły zgodę na publikację nazwisk dlatego nazwy i nazwiska zostały usunięte.

Zdjęcia pochodzą z serwisu:http://www.freeimages.com/

3
Dodaj komentarz

avatar
500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jankaLucynainna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inna
Gość
inna

Drogie opiekunki z miasteczka X.
Wasza koleżanka nie odeszła od was bo pozostała w waszych sercach i pamięci.
Wskazała wam drogę jak można wypełniać dni życiem,a nie życie dniami.
Teraz każda z was powinna stać się Ewką i pomagać innym opiekunkom.
Nie smucie się że odeszła,tylko cieszcie się ,ze z wami była.

Lucyna
Gość
Lucyna

Witam, jak malo jest takich osob jak pani Ewa, wiem ze zyje w waszyvh sercach, zapamietajcie ja taka jaka byla, i modlcie sie za nia, bo tego teraz potrzebuje, zostawila wam wiele wskazowek , zastosujcie je na codzien , pozdrawiam i trzymam kciuki .

janka
Gość
janka

Witam drogie opiekunki, za zmarłą P.Ewę oczywiście pomodlę się, bo często za zmarłych to robię, ufam że jeśli my to robimy, oni to samo robią za nas w tym innym wymiarze. A P. Ewa musiała być Kimś, skoro koleżanki w tak życzliwy sposób o niej piszą i wspominają. Ogromnie podobała mi się myśl „innej” o wypełnianiu dni życiem, a nie życia dniami. Wspaniałe, choć przecież takie proste. Dziękuję.

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej