Pod pojęciem opiekunka osób starszych wyróżniamy 3 główne grupy zawodowe, omówione szerzej we wcześniejszych artykułach: Altenpflegerin, Altenpflegehelferin oraz Haushaltshilfe für pflegebedürftige Person. Nie ma reguł określających minimalne warunki zatrudnienia dla opiekunek osób starszych w żadnej z tych grup zawodowych. Trzeba po prostu szukać oferty, która spełni nasze oczekiwania finansowe. Inną skalą oceny atrakcyjności zarobków będzie posługiwała się np. opiekunka dorabiająca do emerytury a inną opiekunka, która jest jedynym żywicielem kilkuosobowej rodziny. Stawki reguluje jak zwykle prawo popytu i podaży a więc szukając pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech trzeba się zastanowić z jednej strony jaka kwota dochodu nas satysfakcjonuje a z drugiej czy istnieje pracodawca, który będzie chciał taką kwotę nam zapłacić. Cechą pracy w opiece nad osobami starszymi jest relatywnie krótki okres zatrudnienia u jednego pracodawcy i związana z tym duża rotacja miejsc pracy, trzeba więc liczyć się z tym, że każde nowe miejsce pracy to konieczność prowadzenia na nowo negocjacji w sprawie wynagrodzenia. Podane przez nas poniżej dane wynikają z analizy ofert pracy w ogłoszeniach w prasie i w internecie oraz ankiet przeprowadzonych wśród opiekunek osób starszych pracujących w Niemczech.

Omówienie możliwości zarobkowych w opiece nad osobami starszymi w Niemczech zaczniemy od najliczniejszej grupy opiekunek osób starszych z Polski – pomocy domowych dla osób wymagających opieki, czyli Haushaltshilfe für pflegebedürftige Person, zajmujących się opieką w tzw. systemie 24h w domu podopiecznego. W ofertach pracy najważniejsze atuty pozwalające na otrzymanie pracy w górnych przedziałach podanych poniżej stawek to w kolejności ważności są: stopień znajomości języka niemieckiego, doświadczenie w opiece, dojrzały wiek, brak ograniczeń zdrowotnych, długość pobytu w Niemczech, umiejętność prowadzenia samochodu.

Zarobki tej grupy pracowników możemy podzielić ze względu na formę zatrudnienia:

  • przy pracy na umowie zawartej bezpośrednio z rodziną niemiecką lub niemiecką firmą opiekuńczą, czyli na umowę w oparciu o prawo niemieckie opiekunki osób starszych w Niemczech zarabiają „na rękę” od 550 do 1400 Euro. Tak duża rozpiętość zarobków zależy przede wszystkim od możliwości finansowych pracodawcy ale też od warunków pracy oraz kwalifikacji opiekunki, zwłaszcza znajomości języka niemieckiego. Kwota „na rękę” to pensja po opłaceniu ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego. Niektórzy pracodawcy stosują do wyceny miejsca pracy wprowadzoną w 2010 roku tzw. Entgelttabelle für Haushaltshilfen, czyli stawki minimalne dla pomocy domowych. Stawki te są różne w różnych landach (np. najwyższa płaca minimalna obowiązuje w Badenii Wirtembergii – 1536 Euro brutto). Zwracamy uwagę na to, że stawki te są obowiązujące jedynie u niektórych pracodawców (problematyka przynależności do związków zawodowych) i nie dotyczą obowiązkowo domowych opiekunek osób starszych z Polski. Zakwaterowanie i wyżywienie jest bezpłatne ale podlega opodatkowaniu. Zawsze trzeba omówić sprawę pokrycia kosztów podróży do Niemiec i z powrotem, ponieważ nie stanowi to obowiązku pracodawcy, jest to kwestia umowna.

  • przy pracy w opiece w oparciu o umowę o pracę lub umowę cywilno – prawną zawartą z polską firmą opiekuńczą zarobki opiekunek osób starszych kształtują się najczęściej w granicach 700 do 1300 Euro „na rękę”. Przyjęło się, że kwotę miesięcznego wynagrodzenia w ofertach pracy polskich firm podaje się dla lepszej orientacji pracownika netto w Euro. Od wynagrodzeń odprowadzane są ubezpieczenia społeczne i podatki. Analizując oferty poszczególnych pracodawców warto zapytać o części składowe wynagrodzenia. Polskie firmy najczęściej delegują pracowników do pracy w opiece w Niemczech i wypłacają część wynagrodzenia w dietach. Wysokość diety jest zależna od wewnętrznych postanowień poszczególnych pracodawców. Dieta nie jest opodatkowana i objęta składkami na ubezpieczenia społeczne, jeżeli nie przekracza stawki urzędowej dla pracowników administracji państwowej. Opiekunki, które zbierają na emeryturę lub na podwyższenie emerytury powinny zawsze zapytać od jakiej kwoty będą odprowadzane składki do ZUS. Zakwaterowanie i wyżywienie jest bezpłatne. Koszty regularnych podróży do i z Niemiec pokrywa albo pracodawca albo rodzina niemiecka.

  • przy pracy na własny rachunek czyli w ramach własnej działalności gospodarczej w Polsce lub w Niemczech przychody, a więc kwoty na jakie ta grupa opiekunek osób starszych wystawia rachunki za swoje usługi kształtują się w granicach od 900 do 1800 Euro. Ile z tego zostanie „na rękę” zależy od indywidualnej sytuacji każdej z opiekunek prowadzących przedsiębiorstwo. Można przyjąć jedynie szacunkowo, że po opłaceniu ubezpieczeń społecznych lub zdrowotnych i pielęgnacyjnych, podatku dochodowego, kosztów księgowości, z przychodu w wysokości 1400 Euro pozostanie „na rękę” od 1000 do 1100 Euro. Zakwaterowanie, wyżywienie i pokrycie kosztów podróży do i z Niemiec jest sprawą umowną.

  • przy pracy „na czarno” opiekunki osób starszych w Niemczech otrzymują najczęściej 700 – 1000 Euro. Nielegalne zatrudnienie to domena tych rodzin niemieckich, które mają bardzo niskie dochody albo mają dostateczne dochody ale łatwiej im jest nie spisywać umów, ponieważ mogą wtedy dowolnie wykorzystywać opiekunkę. Dlaczego rodziny niemieckie tak postępują? To osobny temat, który kiedyś szerzej omówimy. W skrócie – ponieważ wiedzą, że na czarno pracują albo osoby pobierające w Polsce świadczenia społeczne (renty socjalne, zasiłki, zapomogi, renty zdrowotne z zakazem pracy) albo mające obciążenia wynikające z niespłaconych zadłużeń (komornik sądowy, poborca podatkowy) albo osoby niezaradne życiowo czy też z niską samooceną dotyczącą własnej wartości na rynku pracy. Praca na czarno to oczywiście praca bez podatków i ubezpieczeń społecznych ale i tak „lewe” zarobki są obciążone dodatkowymi kosztami: każdy wyjazd to prowizja dla osoby „załatwiającej” pracę w kwocie 50-100 Euro. Przypominamy, że według prawa polskiego pobieranie opłat za pośrednictwo pracy jest przestępstwem. Rozsądniejsze opiekunki opłacają sobie jeszcze polisę na wypadek choroby lub śmierci za granicą – o ile można w ogóle mówić o rozsądku w przypadku pracy na czarno. Zakwaterowanie i wyżywienie jest z reguły za darmo, koszty podróży do i z Niemiec – z reguły płaci strona niemiecka ale zależy to od częstotliwości zjazdów do domu.

Zarobki Altepflegerin i Altenpfleghelferin podlegają zupełnie innym uregulowaniom niż praca Haushaltshilfen für pflegebedürftige Person, które wykonują pracę w miejscu zamieszkania podopiecznego. Miejsca pracy dla Altepflegerin i Altenpfleghelferin to przede wszystkim domy opieki, szpitale i instytucje zajmujące się zawodowo usługami pielęgnacyjno – opiekuńczymi (tzw. Pflegedienst). Jest to praca bez zakwaterowania i wyżywienia. Zarobki w tych zawodach kształtowane są przez wolny rynek czyli tak jak w innych branżach wykonując taki sam zawód możemy mieć różne oferty – wysokość zarobków wynika z indywidualnej oferty pracodawcy i ilości godzin pracy. W zależności od rejonu Niemiec, kwalifikacji, wysokości etatu, ilości dodatkowych godzin pracy czy też wykonywania pracy w ramach samozatrudnienia lub indywidualnej praktyki zawodowej dochody kształtują się w granicach od 400 Euro przy zatrudnieniu na MiniJob do nawet 3000 Euro miesięcznie. Najistotniejszym elementem mającym wpływ na zarobki w tych dwóch grupach zawodowych ma zdecydowanie tygodniowa ilość godzin pracy. Umowy o pracę często są na niepełny etat a większość zarobków pochodzi z nadgodzin czy dodatkowych dyżurów w nocy lub dni ustawowo wolne od pracy. Dodatkowe świadczenia jakie mogą uzyskać zatrudnieni jako Altepflegerin lub Altenpflegehelferin to np. posiłek regeneracyjny, bilety na przejazdy, premia bożonarodzeniowa, odzież ochronna.

96
Dodaj komentarz

avatar
59 Comment threads
37 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
69 Comment authors
majaGabrielaAnnaHenrykGrażyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Bardzo ciekawy artykuł. Z opowieści koleżanek nie chciałam wierzyć że jest aż tak duża rozpiętość w zarobkach. A jednak! pozdrawiam

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Tak jak w każdym zawodzie można znaleźć pracę lepiej lub słabiej płatną. Zawód opiekunki jest specyficzny, ponieważ pracodawcami są osoby prywatne.

wiki
Gość
wiki

Te osoby ,ktore wyjechały z Polski do Niemiec tam żyć,są bardzo niezyczliwe dla polek przyjeżdżajacych do pracy w Niemczech, a to z zawisci że ona musi za te pieniadze się w Niemczech wykarmić ,a kto ją na siłę wypchnął do Niemiec?,przecież w Niemczech jest tak dobrze to niech nie narzeka,czasem lepiej za 1300 zł wypić herbatę na wolności,bo praca opiekunek to praca w zamknięciu i często w dużym stresie,i rzeczywiscie liczac 24h ,to nawet nie 2 eur na godz.

Henryk
Gość
Henryk

Kobieto co Ty pierniczysz właśnie wziąłem z Polski do ojca opiekunkę na 24 godziny
Żąda 1700 euro i 100 euro na tydzień żeby zakupy zrobiła do tego jeszcze chce dziennie 3 godz przerwy
Więc pod jakim zamknięciem pracuja

Gabriela
Gość
Gabriela

To sie panu okazja trafiła. Ja bym wzięła 2200 za 8 h pracy. codziennie przerwa 2h I 2X w tygodniu po 2h lub jeden raz 8h. Bez wstawania nocnego regularnego.Mieszkamy z podopiecznym ale nie jesteśmy niewolnikami.

Ilona
Gość
Ilona

1100 Euro na miesiąc, po 24 godz. dziennie, to daje 1.52 Euro na godzinę. Ta robota jest w 100% na czarno, bez prawa do zasiłkow i jakichkolwiek benefitów, dlatego wolno przebywać (nie pracować) w Reichu do 3 m-cy, a póżniej przymusowy urlop. Minimalne godzinowe wynagrodzenie w BRD dla wszystkich bez wyjątku, to = pytanie do opiekunek zasuwajacych do tej roboty na wyścigi i płacacych jeszcze odstępne. Takie frajerki są to tylko w Polsce. Niemiecka firma z B-D, czy Bayern liczy sobie 25 Euro za godzinę, ale opiekunce płaci od 10 do 12 Euro za godzinę, bo wie, że mniej nie… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Jak tak Wam wszystkim źle na tej opiece to siedźcie w domu.
Nie można tego czytać, co wypisujecie.
Ja pracowałam przez 10 lat jako opiekunka i róznie zarabiałam, było też i 700 Euro. Nie narzekałam bo wychodziłam z założenia, że w PL nie zarobie takich pieniędzy. Moja mama jest opiekunką w PL z 30 letnim stażem i zarabia 1300 zl. Grzeszyłabym skarżąc się jak mi źle.
Od dwóch lat mieszkam w DE, żeby zarobić 1000 Euro pracuję na dwa etaty, żyję tu i muszę opłacić mieszkanie, jedzenie, rachunki i czy któraś ma cos jeszcze do powiedzenia??
Byście się wstydziły.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

DO Aga wstyd to powinno być Pani pracować za 700 euro podejrzewam że jako opiekunka i sprzataczka żenada zero szacunku do siebie
Wstyd że są takie opiekunki jak Pani nie szanują siebie

mariusz
Gość
mariusz

dobrze powiedziane makabra 700 w życiu bym sie nie zgodził

Anna
Gość
Anna

Żadna praca nie chańbi takie.zarobki.700 euro.to.moze byly 10 lat temu teraz minimu 300/350 tyg.i wiecej wole starej babie dupe podcierać za 6500 miesięcznie w niemczech niż pracować na etacie w biurze w pl za 1500 zl

Anna
Gość
Anna

Polacy to jednak.złośliwy naród co by to utopili człowieka w.łyżce wody jakby mogli

Gość
Gość
Gość

Święta prawda.Gdybym miała tyle zarobić to wolalabym zostac w kraju na najnizszej krajowej.Jeszcze za te pieniadze żyć i placic rachunki.,To pani powinna się wstydzić.Pozdrawiam

DO AGI !!!!
Gość
DO AGI !!!!

Aga !!! Sama byś się wstydziła takie bzdury wypisywać !!! To twój wybór ,że dawałaś się przez wiele lat wyzyskiwać !!!Weź sobie podziel te 700 e na 24 godziny w miesiącu !!! Żenujące jest to ,że tym zachwycasz !! Nie chcesz walczyć o lepsze jutro opiekunek??? To przynajmniej zamilcz!!!

Elżbieta
Gość
Elżbieta

pierwszy raz weszłam na tą stronę w poszukiwaniu pracy jako opiekunka
już 5 lat pracowałam ale teraz nie mam oferty po powrocie w lutym
i czekam na ofertę pracy wiec ciężko mi powiedzieć o tym jak są załatwiane tu prace

elka
Gość
elka

W Reichu opiekunka polska przy 1800 e brutto, dostaje 800e-830e netto,ale niemiecka opiekunka przy tym samym brutto 1800e dostaje na rękę 1200e.Polskiej opiekunce na umowę wliczają ,niestety koszty utrzymania,bo dostają około 800 e dodatku na opiekunkę ,co podwyższa diametralnie wysokość podatku w Niemczech.Wszystko zależy od humorów podopiecznych NIESTETY.A co do podkupywania stanowisk pracy przez rodaczki , to prawda ,za moja stelle zmieniczka płaci 200e miesięcznie agentce w Niemczech.Wygrywa ten kto da więcej, a my i tak harujemy za 1 e na godzinę.Ostatnio w POLSCE kazano mi podpisać umowę na 100zł brutto, gdy odmówiłam,to myślałam,że przez telefon rozerwą mnie na kawałki.Może… Czytaj więcej »

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Bardzo emocjonalna wypowiedź poruszająca kilka zagadnień ale dosyć jednostronnie. Niemiecka opiekunka idzie do domu i musi zapłacić czynsz, wyżywienie, prąd, wodę itp. Podkupywanie zleceń – to domena pracy na czarno, kto się godzi na pracę na czarno ten się godzi na oszustwa, niemoralne postępowanie, brak lojalności. Umowy na czas pobytu w Polsce, nawet na 100PLN brutto dają Pani możliwość choćby skorzystania z opieki zdrowotnej w kraju …
A tak w ogóle to chyba najbardziej nas wszystkich boli, że w kraju nie można znaleźć pracy choćby w niewielkim stopniu porównywalnej z dochodami w Niemczech. Emigrant zawsze jest emigrantem….

Kropka
Gość
Kropka

jestem w tej chwili „na opiece” Jako oczywiscie haushilferin.Przyjechalam po przeczytaniu ogloszenia w gazecie .Posredniczka ,urodzona w polsce Niemka.Jest oszustka najwiekszego formatu Mialo byc 1200/mc na reke po 2 tygodniowym stazu (bin ich deutscheschprehiste ,autofarer Pkw,mit par jahre paktische arbeit) ,a jest wciaz po 3 miesiacach 800E ,przy czym P. XXXXXXX Beata otrzymuje1500E od rodziny twierdzac,ze oplaca mi ubezpieczenie i podatek.W tej chwili nadchodzi czas mojego wyjazdu ,a ja zastanawiam sie czy dostane wyplate??

Blanka
Gość
Blanka

Pani komentaz chwycil mnie za gardlo,niestety sa ludzie i ludziska.pozdrawiam.

elka
Gość
elka

do ARBEITLANDII

Mnie tez policzono wszystkie opłaty, więc czym się różnię od niemieckiej opiekunki????Niemka ma lepszy żołądek ode mnie?

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Opiekunkom z Polski liczy się tylko podatek i ubezpieczenia społeczne od korzyści nieodpłatnych. Bardzo nam przykro, że źle zrozumiała Pani ton naszej wypowiedzi.

NIEPOKONANI
Gość
NIEPOKONANI

MOŻE I EMERYTURKA OD 100ZŁ BRUTTO,CO???O ILE DOŻYJEMY DO 67 LAT??? NIE MA TO JAK POZYTYWNE MYŚLENIE.MAM W ZWIĄZKU Z TYM 100ZŁ ,PYTANKO?TO ILE FIRMA ODPROWADZA KASY DO NFZ OD 100ZŁ?,5ZŁ CZY 20ZŁ?????? JESTEM CIEKAW TEGO. JEŚLI KTOŚ JEST PEWNY ,ŻE PRZY TEJ KWOCIE NFZ POKRYJE ZA DARMO KOSZT DROGIEJ OPERACJI RATUJĄCEJ ŻYCIE,TO GRATULUJĘ ARBEITLANDII INWENCJI. DLACZEGO DZIECI ZAKŁADAJĄ FUNDACJE? MÓJ SZWAGIER MIAŁ CHŁONNIAKA,I ZEBY RATOWAĆ MU ŻYCIE RODZINA MUSIAŁA ZŁOŻYĆ SIĘ NA ZABIEG,BO NFZ NIE MIAŁ JUŻ ŚRODKÓW.TO CO POWINNA ZROBIĆ RODZINA????CO JEST TAŃSZE,LECZENIE,CZY POGRZEB? FACET ŻYJE I CIESZY SIĘ ŻYCIEM.GDYBY AGENCJE NIE ODBIERAŁY NAM POŁOWY KASY ,TO DZIŚ… Czytaj więcej »

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

‚ Świat nie jest lepszy ani gorszy od naszych marzeń ale zupełnie inny”

Aniel Henri Frederic

Radek
Gość
Radek

To pracujcie sobie wszyscy za 1138 zł netto na rekę w Polsce, po „40 godzin tygodniowo” chociaz nie sądzę, żeby połowa z Was miala umowy o pracę, a jedynie śmieciowe umowy „zlecenie”. Albo lepszy pomysł, zarabiajcie 5000 zł brutto, odprowadzajcie ogromne skladki na ZUS i NFZ, po czym emerytury i tak pewnie nie dozyjecie, albo jak dożyjecie to pociągniecie na niej parę lat, a NFZ i tak z poczatkiem nowego roku rozloży ręcę, bo nie ma na Wasze leczenie, no ale przecież Wielkie Paniska zarabiają grube tysiące, ale kasy tak czy siak nie zobczycie. Najlepiej siedźcie w domu i dajcie… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

To prawda agencje co m-c biorą kasę do kieszeni.Przykładowo rodzina niemiecka płaci za opiekę 2000 tys euro to oni biorą połowe a reszte ma opiekunka rodzina jeszcze pokrywa dojazd opiekunki itd na czarno zaležy wszystko od osoby pośrednika i stelli a niemiecka opiekunka tak na marginesie s opiece calodobowej to ma 1200 ale tygodniowo i nie.siedzi 24 h tylko musza.byc.dwie.wiec.zarabia.na.m-c prawie 5000

miroslaw
Gość
miroslaw

Witam wszystkich mam do Was pytanie gdzie szukać pracy…jako opiekun ,wiem że trudno jest znależć …dla faceta taka posade

zbyszek
Gość
zbyszek

ja mam 1760E ale na dziko
wszystko zalezy od układów, przewaznie firmy nawet niemieckie pobieraj min 2tys E od rodziny ty dostajesz grosze …ale podatki…etc
i jeszcze czas pracy bo jest nie przestrzegany

Piotr
Gość
Piotr

Witam! Mnie sie wydaje, ze duzo spraw dotyczacych opieki nad starszymi schorowanymi ludzmi jest w duzym stopniu nie odpowiednio naswietlonych, lub tez niestety wykorzystywanych poprzez co niektore agencje w Niemczech jak i w Polsce!! Nie mozna zapominac jednak, ze istnieja rowniez bardzo dobre Agencje o ktorych sie nic nie wspomina. Co do zaplat, to warto dodac ze w Niemczech Altenpflegerin dostaje miesiecznie netto od 1500-2000 Euro. Aby to wynagrodzenie otrzymac, potrzebne jest waksztalcenie w tym kierunku, prawojazdy, jezyk niemiecki jak i pisownia niemiecka. Wysokie medyczne informacje i ich wykonywanie. Wizyty lekarskie i viele innych czynnikow…. Co powiecie mile panie teraz… Czytaj więcej »

GRAZA
Gość
GRAZA

PRACA W DOMU.TA SAMA ALE NIE PŁACONA.NA CO TU NARZEKAC… JESTEM GERMANISTA A WIECEJ ZARABIAM W NIEMCZECH JAKO OPIEKUNKA NIZ JAKO BELFER W POLSCE.

ewa
Gość
ewa

witam … pracuję w niemczech już osiem miesięcy w domu opieki … posiadam dyplom kierunkowy w zawodzie altenpflegerin(w polsce opiekun w domu pomocy społecznej TAK…NIE JEST ŁATWO I WSZYSTKO MAŁYMI KROCZKAMI! TUTAJ jestem tylko pomocą …język musze stale kształcic. zarobki nie wysokie…1000 euro a czasem mniej… trzeba podkreslić.że połwa z tego to opłaty.. ale i tak moge żyć tutaj godniej niż w naszym kraju… Nasza praca jest bardzo ciężka..Taki już nasz los.. MAM zamiar już niedługo mój dyplom tutaj honorować…tylko nie wiem czy musze też robić anekerung..wiem , ze potrzebują jego pielegniarki… Jesli jakas z pań moze mi doradzic jak… Czytaj więcej »

kryspinka
Gość
kryspinka

witam ja tez już pracuje od kilku lat jako opiekunka wcześniej na czarno z haraczem a teraz z agencji .jest to umowa zlecenie składki od najniższej krajowej do zusu .jak porównam z wcześniejszymi warunkami muszę przyznac że jestem zadowolona z waruków i z płacy i nareszcie spokój że zawsze jakąs propozycje otrzymam.nie ma co narzekać choć może powinnam upomniec się o wyższe wynagrodzenie ze względu na znajomośc języka i doświadczenie ale naprawdę czasem nie należy słuchać innych jakie to mają wysokie itd bo nie zawsze to się pokrywa z rzeczywistością .z polkami tak to już jest że zawsze muszą namieszać… Czytaj więcej »

iwronka
Gość
iwronka

Od niedawna pracuję w Niemczech ale trafiłam do fajnej rodziny – uczę się języka chociaż Oni mówią gwarą.
Jestem zadowolona – chociaż chciałabym po nowym roky zarabiać te 1000e
Jak wszędzie jest lepiej i gorzej – najważniesze jest miejsce i podopieczne czy podopieczny – jak jest porozumienie i nie ma jakiś afer to mi wystarcza.

Beata
Gość
Beata

Naczytalam sie roznych rzeczy. Jesli chodzi o prawde to wyglada calkiem inaczej. Zyje w niemczych od wielu lat. Opiekunka dla starszej osoby to oczywiscie ciezka praca. Opiekunka jest tam 24 godziny ale co nieznaczy ze ona 24 godziny pracuje. Jestesmy sami w tej chwili w takiej sytuacji ze naz ojciec potrzebuje opieki. Mamy Pflegedienst ale sami pracujemy i byloby to dla nas uspakajajace i oczywiscie rowniez wygodniejsze gdyby ktos o taty miszkal albo lepiej powiedziawszy zyl, bo tu nie chodzi tylko o prace chodzi o normalne zycie. Z tego co wiem prawie wszystkie Panie sa trakotwane jak czlonek rodziny, ale… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

Witam,miesiąc temu wrocilam niemiec.Mialam pod opieka 89-letniego pana.mimo trudnosci w prozumiewaniu,oboje dalismy rade;on uczyl mnie niemieckich slowek,a ja jego polskich.
Pani Beato,chetnie zaopiekuje sie Pani ojcem.Tel.kontaktowy XXXXXXXXXXX.Prosze dzwonic po 17-tej.mail:XXXXXXXXXXXX

Agnirszka
Gość
Agnirszka

Jak sie mozna z Pania p. Beato skontaktowac? Czy to aktualne?

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Nazwisko zostało skasowane przez administratora.

INKA
Gość
INKA

Witam czytających te wiadomości 😉 Pracowałam kiedyś w Niemczech niedaleko AALEN opiekując się starszą w miarę sprawną fizycznie kobietą.Nie znałam jęz.niem.,korzystałam ze słownika i rozmówek pol-niem. Dogadywałyśmy się dobrze,porozumiewałam się również z pobliskimi sąsiadkami,fryzjerką i w sklepach podczas wspólnych zakupów.Ogólnie trafiłam w skromne ale bardzo dobre miejsce. Nie mogłam tam zostać zbyt długo w związku z moją sytuacją prywatną,rodzinną tu w Polsce,ale bardzo miło wspominam tamto miejsce pracy..Obecnie PILNIE poszukuję pracy za granicą,chociaż nadal nie znam języka niemieckiego. Może być praca dorywcza,na zastępstwo,niekoniecznie na długo./nawet gruntowne przedświąteczne sprzątanie domu. Pozdrawiam. email xxxxxxx

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Email skasowany przez administratora. Prosze skorzystać z opcji „potrzebuję pracy natychmiast”

Kropka
Gość
Kropka

Cia g dalszy mojej „spolki” z posredniczka P. Beata 🙂 Dzisiaj przyszedl mezczyzna do domu mojej podopiecznej i od progu zaczal krzyczec ,ze jest z Zool i ze wie ,ze ze ta pani ( o mnie) pracuje „na czarno” i ze grozi mi wiezienie i kara pieniezna conajmniej…Bylam tak przerazona i zdenerwowana ,probowalam wytlumaczyc ,ze jestem zatrudniona przez posredniczke i ze to ona powinna mi to wszystko zalatwic ,jak zreszta obiecala. Pan zostawil mi swistek papieru z „jego numerem telefonu”i nazwiskiem i kazal dzwonic jesli posredniczka pojawi sie z wyplata.Cala roztrzesiona zawiado,ilam rodzine podopiecznej,o tym co zaszlo i zadzwonilam do… Czytaj więcej »

Kropka
Gość
Kropka

Moja posredniczka Beate xxxxxx powiedziala .ze nie wyplaci mi pieniedzy ,bo dostala faks zZool,ze musi zaplacic kare za mnie i ze te 800E to na poczatek i musze jej do jutra zaplacic jeszcze 1200E. Po poludniu ,kiedy dzieci mojej „babci”pozwalnialy sie z pracy i co predzej przyjechali aby mi pomoc ,doszlismy do wniosku,ze ta…Posredniczka podeslala swojego syna aby mi tylko nie wyplacic pieniedzy i jeszcze zastraszyc .Do tej pory nie moge sie otrzasnac!To wszystko dzialo sie dzisiaj, w piatek jade do domu ,moze wytrzymam:)Powiecie :grubymi nicmi szyte??” teraz tez tak mysle ale ta „kobieta” jest zdolna dla kasy na wszystko!!opisuje… Czytaj więcej »

danuta
Gość
danuta

Drogie Panie! Tak dlugo jak bedziemy wspierac Polskie posredniczki biorace haracz od nas nic nie zrobimy.Pracowalam dwa m-ce z Babcia 94 letnia rodzina fajna Babcia tez, Platnosc tygodniowa zwrot kosztow podrozy 200 euro ale takie (zadupie) PRZEPRASZAM ,ze jeszcze troche a wyladowala bym u psychologa (chyba)20 km do miasteczka zero sasiadow.Przez te dwa m-ce bylam 2 x w miasteczku,widok z tarasu to wierzcholki sosen i dachy 7-miu domkow MASAKRA.Wiem, ze pieniadze sa wazne ale nie za wszelka cene.W tej chwili oddali Babcie do Heimu nie mogla dojsc do porozumienia z zmienniczka i prawdopodobnie dostala depresji (szkoda)Tez zaplacilam haracz 200 euro… Czytaj więcej »

iwa
Gość
iwa

hej drogie panie te pośredniczki nie tylko biorą od na kasę 200 e ale i od rodziny nie mało dostają za nas, pracowałam tak przez pół roku ja płaciłam i rodzina płaciła czas było powiedzieć stop no a teraz mam godziwą kasę 1400 e i legalną praco a zwłaszcza że mam niemieckie rodzinne a to dużo.Mogę wam polecić 2 firmy xxxxxxx I xxxxxxx sprawdzone.

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Iwa, nazwy firm wykasowane przez administratora.

mira
Gość
mira

Iwa- napisz do mnie na GG 34141588 jakie nazwy są firm,które polecasz,bo administrator je wykasował!Mam nadzieje,że napiszesz:) Pozdrawiam

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Kasujemy takie wpisy ponieważ w 99,99% jest to kryptoreklama.

Brygida
Gość
Brygida

Witam☺ja choć mam miejsce obecnie i nie jest tak tragicznie ale synek babci nie chce mnie zarejestrować bo to za dużo pieniędzy i tak siedzę już drugi rok a tak chciałabym pracować normalnie być zarejestrowana bo czas ucieka i nic do tej renty się nie liczy a i gdy prosiłam bo o podwyżkę to też mi nie dał.Aż pewnego razu dałam się namówić znajomej na inne miejsce za które oczywiście skasowala 200E no i pojechałam a na miejscu hmm szkoda gadać babcia co tydzień płacąc mi tygodniowke 300e zawsze się buntowała ze to za dużo i o wiele,wiele innych zeczy… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Bardzo bym prosiła o polecenie firm

Marta
Gość
Marta

Hej Kropka! I jak skończyła się Twoja przygoda z Zollem? Pozdrawiam

CATE
Gość
CATE

to co piszecie przeraza mnie bo wlasnie wybieram sie do Niemiec do pracy,przez 10 lat pracowalam jako tzw BADANTE-opiekunka we WLOSZECH i myslalam ze tylko tam jest PIEKLO a tu okazuje sie ,ze Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma

Halinka
Gość
Halinka

Poszukuję pracy przy opiece starszej osoby w Niemczech, mam kilkuletnie doświadczenie i znam język na poziomie dobrym. Ze względów formalnych nie może być to praca na umowę, tylko z informacji znajomych.Mój telefon: xxxxxxxxxx .Będę wdzięczna za udzielenie pomocy!

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Dane kontaktowe wykasowane przez administratora.

Julka
Gość
Julka

Hallo, co do wypowiedzi Piotra ze Altenpflegerin zarabia w Niemczech netto od 1500-2000 euro, to sie niezbyt zgadzam. To zalezy gdzie pracuje i dla kogo, jak rowniez od podatku jaki musi placic. Jestem diplom Altenpflegerin i pracowalam w Niemczech prawie 20 lat w moim zawodzie. Ostatnia moja wyplata byla w granicach 1500 Euro z dodatkami za nocki( 11 godz.)i swieta. Wiec niech sie nikomu nie zdaje , ze zyjac w Niemczech ma sie tylko miod. Jest co innego zarobic te okolo 1000 i przywiesc do Polski, jak za te same pieniadze tam przezyc.

Wisienka
Gość
Wisienka

A ja mogę uzupełnić tylko artykuł o dodatkową informację dotyczącą wysokości kwoty „za załatwienie pracy”. Ponieważ jestem na emeryturze i wyjeżdżałam po raz pierwszy byłam nieświadoma , że pracuję na czarno. Pani która załatwiała mi pracę powiedziała mi dopiero na miejscu ile jej muszę oddać. Byłam w kompletnym szoku. Pracowałam za 1000 E za miesiąc pracowałam 1,5 miesiąca i zabrała mi 400 E. Odgrażała się jeszcze , że jak będę chciała rachunek / bo prowadzi firmę/ to doliczy mi jeszcze 22% VAT.Teraz wiem , ze to oszustka , ale „frycowe” zapłaciłam .Pracowałam oczywiście 24h , bez dnia wolnego i bez… Czytaj więcej »

Alicja-Krystyna
Gość
Alicja-Krystyna

Artykul jest tendencyjny. Ja w swoim zawodzie zarabialam 3100Euro brutto. Netto mialam +/- 2100Euro. Z tego musialam oplacic: czynsz, swiatlo, telefon,ubezpieczenie samochodu+benzyna (smochod konieczny na dojazd do pracy)no i musialam sie utrzymac. Nie licze jakichs dodatkowych wydatkow zwiazanych z reparacjami, renowacja mieszkania, ubranie itd. Altenpflegerin (opiekunka) zarabia pracujac w Altenheimie od 1100-2300Euro brutto. Nie pracuje 24.godz.âle ma oplaty , ktore wymienilam wyzej. Jezeli sa panie, ktore decyduja sie na tzw.nielegalne zatrudnienie, to jest to indywidualna decyzja, ktorej nie bede komentowac, bo nie sa to osoby niepelnoletnie. Panie z Polski, opiekunki,pracujece legalnie otrzymuja netto 1100-1500Euro. Nie placa za wyzywienie, nie placa… Czytaj więcej »

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Tak tylko na marginesie – opiekunki, które pracują w systemie zmianowym w DE, z zarobków również opłacają mieszkania, prąd,telefon itp. w Polsce …

mara
Gość
mara

Do pani Alicji Krystyny
Wszystko pięknie ładnie ale pani pracuje 8 pozatym wraca pani do własnego domu do rodziny.Pozdraeiam serdecznie

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Brawo to prawda a przecież Panie mieszkające w Niemczech też mogą zatrudnić się na 24h u rodziny i w wolnym czasie jeszcze odwiedzać swoje domy i rodziny no i opłaty im się zmniejsza bo przecież tam będą miały zapewnione za darmowy wikt i opierunek.Pozdrawiam mieszkajacych i pracujących w Niemczech które nam zadroszcza pieniędzy jakie one biorą za 7,5 godz pracy w domu opieki pracowałam to wiem…

Basia
Gość
Basia

Czytam i robi mi się niedobrze.Kobiety prawda jest taka że Polki są paskudne ,chciwe,brudaski i/ przepraszam uczciwe/cichodajki przez co Niemki,Włoszki żle nas traktują.Kochane same doprowadziłyście do takiej sytuacji.W moim mieście w liceum uczy Niemiec ni w ząb języka Polskiego,a kobieta do pampersa ma biegle wladac językiem?Wiem co piszę byłam tam ,pracowałam nie narzekam.Mam wyzsze wykształcenie, jezyk niemiecki znam w stopniu komunikatywnym pomimo ,że uczyłam się go kilka lat, nigdy nie powiem innej kobiecie że nie znając języka nie ma szans,języka najlepiej się uczyć na miejscu.Ciekawą sprawą jest to że pielęgniarki nie muszą go znać ,uczą się w pracy.Bądzcie ludzmi ja… Czytaj więcej »

miim
Gość
miim

Praca opiekunki jest trudna!Łatwiej znosi ją osoba,która w kraju nie miała za co utrzymać dom i dzieci,osoba,której mąż tak zachodził za skórę,ze taka praca czasami byla wybawieniem!Ja znosiłam gorzej(i takich wielu),bo mialam na chleb,bo praca nauczyciela moze nie jest płatna,ale radzilo sie,miałam w domu spokój,cisze!Cały czas wmawiam,ze traktuj chorą osobę tak,jakby chciała sama byc traktowana!Teraz pracuję z firmy,gdzie twierdzą,ze płacą za mnie ubezpieczenie!Ale ja jestem emerytem,mam ubezpieczenie!Nie kłócę sie,bo wiek!Ale strajcie sie być zameldowani,jeśli pracujecie dłużej-w Niemczech to zaden problem,będziecie pewne,ze nikt wam nie podskoczy!Firma powinna o to zadbać!

MagdaMali
Gość
MagdaMali

Ja wyjechałam do Niemiec jako opiekunka z firmą xxxxxxx. Wcześniej przeszłam kurs odpowiednio przygotowujący mnie do wyjazdu. Firma zalatwiła wszystkie formalności i zorganizowała mi miejsce pracy. Jeśli chodzi o zarobki nie narzekam, uważam ze są odpowiednie do mojej pracy i nie muszę się szczególnie ograniczać w kwestii finansowej. Pozdrawiam 🙂

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Nazwa firmy wykasowana przez administratora

baska65
Gość
baska65

ja myślę, że firmy pośrednicze to nic złego. osobiście boję się wyjechać sama na zarobek, nie mam nikogo w Niemczech i gdyby coś mi się stało na pewno nie miałabym do kogo się zwrócić.
Firmy pośredniczące zapewniają opiekę także nad pracownikami, zawsze można się do nich zwrócić jeśli jest jakiś problem lub niejasność, więc wg mnie firmy takie jak np. xxxxxxxxxxx to nic złego, a wręcz pomoc dla osób chcących wyjechac na zarobek.

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Nazwa firmy wykasowana przez administratora

MayaMaya
Gość
MayaMaya

Ja jechalam raz do Niemiec busem 9cioosobowym. Ze mna jechaly panie opiekunki, pracujace na czarno. Ich posredniczka co miesiac brala 50€ „oplaty za znalezienie pracy” . Jak np. opiekunka wyjezdzala na stelle na 3 miesiace to musiala zaplacic 3 razy 50 €. Dodatkowo platne 15€ za bagaz w busie ! I oczywiscie pobierali kase od rodziny dodatkowo. a praca na czarno…

janina
Gość
janina

przeciez to wszystko mozna sprawdzic ,zabrac dowod osobisty iść do ZUS-u i Panie dowiecie sie od jakiej kwoty sa odprowadzone skladki. Ponaddto delegowanie pacownika do pracy za granica regulują przepisy i minimalne wynagrodzenie jakie obowiązuje za miesiąc pracy za granicą wynosi 3.700zl bez diet . do tego nalezy doliczyc diety.Przepisy te dotycza umowy o prce jak równiez zlecenia.Ponadto na kazdy wyjazd opiekunka powinna posiadac A-1 + karte E111 z NFZ

elaz
Gość
elaz

Witam. Od 3 i pół roku pracuję-ponoć legalnie- jako opiekunka. Jestem emerytką, więc nie ma dla mnie znaczenia od jakiej kwoty firma płaci za mnie ZUS. Ale faktem jest , że informacje dla pacjenta od firmy są nieuczciwe. Ponieważ jestem obecnie pierwszorazowa w tym miejscu, i jest to zupełnie nowy kontrakt, musiałam długo przekonywac moją podopieczną, pod groźbą porzucenia pracy, że nie będę przekopywała ogródka, obcinała krzewów, robiła porządków w piwnicy. Okazuje się że przedstawiciel firmy, obiecał jej, że opiekunka będzie robiła WSZYSTKO.Przekonała się do mojej fachowości, kiedy „olał” ją Pflege, w momencie kiedy trzeci dzień miała zaparcie, i opiekunka… Czytaj więcej »

luka
Gość
luka

Dzień dobry, mam pytanie, czy pracując na umowę zlecenie zleceniodawca powinien opłacić składki na Fundusz Pracy? Firma twierdzi,że nie,ponieważ nie jest to umowa o pracę.I czy na umowę zlecenie nie mogę dostać druku A1? Firma także twierdzi,że nie.

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

FGŚP – to zależy od kilku czynników, nie płaci się np. od osób powyżej 55 roku życia ale jest też kilka innych reguł. Nie znamy dokładnie Pani sytuacji.
Druk A1 – jak najbardziej powinien być wydany. Tzn. A1 jest dla firmy a dla Pani karta EKUZ wydana na podstawie A1.

Elka
Gość
Elka

A1 w oryginale(nie jakies ksero lub kopia) należy się pracownikowi/zleceniobiorcy a firma tylko to zalatwia. Jesli potrzebuje dla siebie to może zrobić sobie ksero i podpisać za zgodność z oryginałem ale oryginał należy do osoby figurującej w pkt 1 tego druku. w pkt 1 pisze kto jest posiadaczem tego druku.Ekuz również.Obecna firma próbowała mi wmówic, że jest inaczej a ja nie odpuszczałam i w koncu mi przysłali oryginał.poprzednie firmy nie miały z tym problemu.pozdrawiam

Jasia
Gość
Jasia

Witam serdecznie. Mam następujące pytanie, czy w przypadku zatrudnienia mnie przez firmę pośredniczącą ( jako opiekunka ) należą mi się pieniądze na dziecko w kwocie 185 euro?

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Zatrudnienie na warunkach prawa niemieckiego / Kindergled tak
Zatrudnienie na warunkach prawa polskiego i oddelegowanie do pracy w DE/ Kindergeld się nie należy

Jasia
Gość
Jasia

Dziękuję serdecznie, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli mam umowę ( z pracodawcą niemieckim ) na okres 2 m-cy, a następnie jest przerwa 6 tygodniowa i ponownie okres 2 m-cy ( cykl ten powtarza się regularnie ), to czy również przysługuje mi kindergeld?
Pozdrawiam. 🙂

Kika
Gość
Kika

Bezzensowne są te porównania pracująvtch w domach starców i pomocy domowych,po1. osoby pracujące w domach starców i zarabiające 1500 euro to pomoce a nie wykwalifikowane AP,mają wolne, stałą prace , dodatki na dzieci,płatne urlopy.Powiedzmy,że zarabiam te 1500 netto,może ciągnie się koniec z końcem,ale można także dorobić w dni wolne, bo takie są.Przez swoją prace spotykam pielęgniarki same mówią,że i tak zarabiają lepiej niż pomoce.Poza tym ani ten zarobek nie jest właściwy ani tych co pracują w domach starców.Poza tym firmy oferują,że zarobki są ustosunkowane do wymagań i stanu podopiecznego oraz znajomości języka.Bzdura,właśnie dostałam ofertę -opieka przy babci i usługiwanie mężowi,ktry… Czytaj więcej »

ciekawa
Gość
ciekawa

witam. mam pytanie. mieszkam w DE prawie trzy lata jakis czas temu złożyłam wniosek na kindergeld. musiałam zgronmadzic sporo dokumentów ale teraz wszystko w komplecie wysłałam do familienkasse i czekam na odpowiedz. pytanie brzmi- czy należy mi sie zwrot pieniędzy za cały okres pobytu w De skoro nie pobierałam tych swiadczen w PL

arbeitlandia
Gość
arbeitlandia

Na to pytanie odpowie Pani urząd po przeanalizowaniu całej dokumentacji złożonej z wnioskiem. Sa różne sytuacje – czasami wypłacają wszystko bez dyskusji, czasami proponują 50% i trzeba się odwoływać a nieraz nie chcą wypłacić nic…. Trudno nam stwierdzić czy w Pani przypadku należy się bądź nie Kindergeld, ponieważ samo stwierdzenie, że od 3 lat Pani mieszka w Niemczech nie jest wystarczającą przesłanką do oceny sytuacji.

ciekawa
Gość
ciekawa

witam drogie panie które tak narzekają na zarobki,,,a może by tak panie pomyślały o zrobieniu szkoły w tym kierunku(altenpflege ausbildung) chcecie zarabiac bez wykształcenia tyle samo co ludzie którzy mucieli ostro sie uczyc i cieżko pracowac zeby zarabiac teraz takie pieniądze a nie inne. przyjeżdżacie do DE i myslicie ze tu zarabia sie kokosy ze znajomoscią tylko podstawowych słów?? skoro w DE panuje taka niesprawiedliwosc dla opiekunek to pracujcie w pl…

opiekunka
Gość
opiekunka

Jak macie płacone teraz miłe panie,bo jak wiadomo obowiązują nowe przepisy i Niemcy jęczą,że dla nich zu teuer płacić więcej. Ostatnio poprosiłam grzecznie rodzinę za wstawanie kilkakrotne w nocy do babci, jako dodatek extra, to mi odmówiono.Tak samo czuwanie nie jest dla nas żadnym odpoczynkiem, bo wciąż mamy na uwadze podopiecznego, co zrobi, jak się czuje,a odespanie w dzień nie wchodzi w rachubę, bo mamy przecież cały czas jakieś obowiązki. Zatem niech niemieckie rodziny nie wykręcają się od płacenia ZA WSZYSTKO.Może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie, każda z nas ma swoje doświadczenia.Moim zdaniem nocki powinny być płacone dodatkowo,… Czytaj więcej »

Zosia
Gość
Zosia

Gdy jeżdżę tak busem do Niemiec czy do Polski to jedna Pani mówiła że dostaje 10 e za wstawanie w nocy do podopiecznego.Ja myślę,że to zależy na jaką rodzinę niemiecką się trafi bo jedni zapłacą drudzy nie zapłacą,tak to już jest…

marta
Gość
marta

^Wiem ja pracuje na czarno i mam dobre zarobki plus extra za święta. Nie zgodziłabym się nigdy jechać do pracy przez agencję albo wstawać w nocy. Bez przesady. Na święta na 2 tyg przyjechał mój mąż. Jest to druga moja praca w tej samej okolicy za super dobre pieniądze i rodzina jakby mogła to by mi nieba przychylila. Wstaję o godz.8 babcia i dziadek o 9 przerwę mam od 13 do 16 potem zrobię om kawę ciasto o 18 kolacja i tyle idą spać o 20. Jeżeli ludzie dają się wykorzystywać to cóż głupota. Ponadto panie które biorą kasę za… Czytaj więcej »

marianna
Gość
marianna

Droga Marto Podobnie,jednak za lody w cenie ok 5Euro Przyjechala pani,ktora miala na zmiane z mezem przepracowac pol roku Po moim powrocie pracowalaby na zmiany ze mna Jednak powrotu nie mialam.Takie sa niektore panie.

dana
Gość
dana

opiekunka…odpowiadam na to pytanie..nasza praca polega na okreslonej ilosci godzin..jezeli czuwanie oznacza za prace prosze wniesc do strasburga o odszkodowanie i obciazenie firme kosztami dodatkowymi..Polka wlasnie wygrała z nieuczciwa firma w Szwajcari..duzo pisze na ten temat w internecie….Otoz,nie ma czegos takiego jak czuwanie…nam sie nalezy ruhe zeit ustawowo od 22-6 rano..i to nasz czas przeznaczony na odpoczynek…gdyby stało sie cos podopiecznej w nocy a my mamy czas na odpoczynek to my nie odpowiadamy za to..ale to musi widniec w dokumentach dla nas i dla rodziny!!!Nie jestesmy wołami roboczymi tylko pracujemy w systemie 24h a nie pracujemy przez ten czas..nalezy nam… Czytaj więcej »

dana
Gość
dana

c.d opiekunka…ale jezeli stanie sie cos podopiecznej w godzinach naszej pracy za to odpowiadamy!.. Zwroc uwage czy jestes przyjeta jako pomoc domowa czy jako opiekunka..bo to sa dwie rozne sprawy..jezeli jako opiekunka to moze byc brane pod uwage wstawanie nocne ale nie do toalety..bo na to sa pielucho majtki…a jezeli jako pomoc domowa to nocne wstawanie nie wchodzi w rachube..w zadnym wypadku..Prosze czytac dobrze umowe i pytac na poczatku.. Jako opiekunka do nas nalezy pielegnacja osoby a nie piwnycy.czy ogrodu…..musimy skupic sie na opiece osoby strszej a nie na porzadkach,praniu czy prasowaniu…do tego sa extra płatne dla osob z zewnatrz..to… Czytaj więcej »

Emilia
Gość
Emilia

Witam Serdecznie 🙂 Nazywam się Emilia . Od ponad 9 lat przebywam na Terenie Niemiec i pracuje jako Opiekunka Osób starszych, dwa lata pracowalam w restauracji w Saarbrucken i rok czasu w Eis Caffe w Hameln , jednakze chcialabym zostac tu na stale .W zwiazku z tym poszukuje legalnej pracy na terenie Rheinland-Pfalz a najlepiej to w Bingen . Chcialabym pracowac w Altenheim w Bingen lub w sklepie gdzyz w Polsce mam ten zawod wyuczony .Znam jezyk niemiecki w stopniu bardzo dobrze komunikatywnym i dobrze pisze .Bede wdzieczna za okazana pomoc i jaka kolwiek odpowiedz .Mam 35 lat , wysoka… Czytaj więcej »

Sylvie
Gość
Sylvie

hallo. poszukuje opiekunki do 85 letniego dziadka ktöry ma demenz. dach nad glowa jest zapewniony.
Chcialabym sie zapytac jak to sie taka pomoc poszukuje. Nigdy takim czyms sie niezajmowalam moze pani by mi pomogla?

renatina
Gość
renatina

moi drodzy na naszej ciezkiej pracy nalepiej zarabiaja agencje po prostu placisz haracz albo nie pracujesz ….. to nalepszy biznes w POLSCE NIESTETY NIGDY NIE PLACIC POSREDNICE ALBO OSOBIE PRYWATNEJ ZARABIA PANI MALO BO SLABO ZNA PANI JEZYK TO SCIEMA ….. NIEMIECKIEGO NALEPIEJ NAUCZYC SIE W NIEMCZECH na kursy nie chodzic nalepej kupic ksiazke beaty pawlikowskiej polecam Trzeba miec po prost szczescie ,,,,, najgorsza agencja w polsce jest xxx (admin: -) ADMINISTOR PEWNIE ZABLOKUJE NAZWE PAZERNE AGENCJE SA W warszawie i poznaniu i wieksza tym gorsza pomoc agencji ogranicza sie dotelefonu kasy pansje placa dopiero 15 dnia w miesiacu i… Czytaj więcej »

renatina
Gość
renatina

moi drodzy na naszej ciezkiej pracy nalepiej zarabiaja agencje po prostu placisz haracz albo nie pracujesz ….. to nalepszy biznes w POLSCE NIESTETY NIGDY NIE PLACIC POSREDNICE ALBO OSOBIE PRYWATNEJ ZARABIA PANI MALO BO SLABO ZNA PANI JEZYK TO SCIEMA ….. NIEMIECKIEGO NALEPIEJ NAUCZYC SIE W NIEMCZECH na kursy nie chodzic nalepej kupic ksiazke beaty pawlikowskiej polecam Trzeba miec po prost szczescie ,,,,, najgorsza agencja w polsce jest xxx (admin: -) ADMINISTOR PEWNIE ZABLOKUJE NAZWE PAZERNE AGENCJE SA W warszawie i poznaniu i wieksza tym gorsza pomoc agencji ogranicza sie dotelefonu kasy pansje placa dopiero 15 dnia w miesiacu i… Czytaj więcej »

Monika
Gość
Monika

Ja powiem tyle ze wy w zej opiece to na glowe dostajecie.i polka ktora mowi ze mamy sie cieszyc z 1000 e na miesiac to sorry ale chyba ci padlo na gar a przez takie wlasie dupowlazy w noemieckie rodziny inno sa poszkodowani

ola
Gość
ola

witam wszystkie opiekunki w Niemczech!Pracuję jako opiekunka od ponad roku u rodziny i jest różnie!Może jest któraś teraz w Duisdorfie?Chętnie się spotkam!czekam na odpowiedż.pozdrawiam

Najczęściej czytane

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej