Wyjazd dopracy wopiece, nawet nakilka miesięcy, to czasowa emigracja zarobkowa najczęściej kobiet. Wiele opiekunek osób starszych, to kobiety, które nie opanowały jeszcze umiejętności obsługi komputera. Nie wszystkie opiekunki, które pojęły legalną pracę wopiece potrafią korzystać zmożliwości kontaktu zbliskimi nie tylko głosowego, ale również wizualnego nażywo, co umożliwia posługiwanie się komputerem. Na szczęście nasze osoby bliskie, które zostawiamy wkraju to młodsze pokolenie, które praktycznie naco dzień wykorzystuje internet izwiązane ztym możliwości przekazu obrazu wczasie rzeczywistym.

Opiekunka osób starszych, która podjęła ofertę pracy wNiemczech, może poprostu udać się wmiejsce, gdzie została zainstalowana kamera internetowa. Jak to działa? Obraz ztej kamery jest przekazywany nabieżąco przez łącza satelitarne dointernetu iosoba, która ma dostęp dointernetu ikomputer może nas zobaczyć, zpraktycznie tylko kilkusekundowym opóźnieniem. Nawet jeżeli opiekunka osób starszych nie jest biegła wposługiwaniu się komputerem ikorzystaniu zinternetu, może udać się naspacer wmiejsce gdzie zainstalowano taką kamerę. Opiekunka powinna tylko umówić się wcześniej znp. zwnuczką dokładnie, októrej godzinie ijakim miejscu będzie. To prosty sposób nato, żeby opiekunka mogła sprawić przyjemność zarówno bliskim, jak isobie. Warto jeszcze przed wyjazdem dopracy wNiemczech poszukać razem zwnuczką czy wnukiem kamery wodpowiednim miejscu. Usytuowanie kamer nie pozwala zreguły napokazanie opiekunki zbliska, ale można rozpoznać złatwością sylwetki iludzi.

http://www.sxc.hu/photo/1089417

W Niemczech kamery internetowe znajdują się wponad 1.000 miejsc, trzeba tylko dowiedzieć, się czy taka kamera znajduje się wpobliżu naszego miejsca pracy. Takie miasta, gdzie opiekunki często znajdują pracę jak Augsburg, Ingolstadt, Monachium, Stuttgart, Berlin, Bonn, Düsseldorf, Hamburg mają zainstalowane kamery internetowe wwielu miejscach.

W sytuacji odwrotnej, gdy opiekunka osób starszych jest wpracy wNiemczech ima dostęp dokomputera iłącze zInternetem, ajej bliscy wkraju nie, można zorganizować sobie kontakt także zapośrednictwem kamer internetowych zainstalowanych wróżnych miastach wPolsce. Jest ich wPolsce trochę mniej niż wNiemczech, ale można je coraz częściej spotkać. Dla opiekunki osób starszych spojrzenie nażywo nakamieniczki wZamościu czy ulice polskich miast, znaszego miejsca pracy wopiece wStuttgarcie czy Monachium, będzie też dobrym sposobem nawalkę znostalgią itęsknotą zakrajem.

Dodaj komentarz

avatar
500
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej