Dla każdej opiekunki osób starszych, która ma ofertę pracy wNiemczech ważne jest, wjaki sposób przechowywać zarobione pieniądze albo jak je przekazać rodzinie wkraju. Pracodawca opiekunki osób starszych będzie chciał również wiedzieć wjaki sposób ma wypłacić opiekunce osób starszych zarobki. Opiekunka może swoje zarobki odbierać wgotówce, ale częściej będzie nam niezbędne konto bankowe. Niemieckie konto bankowe będzie przydatne opiekunce mającej legalną pracę wNiemczech także dorozliczeń zurzędem skarbowym.

http://www.sxc.hu/photo/1316485

Jeżeli opiekunka osób starszych to co zarabia wNiemczech, chce jak najszybciej przekazać rodzinie wPolsce, wystarczy posiadać konto walutowe wpolskim banku ipodać to konto doprzekazywania naszej wypłaty. Utrzymanie takiego konta ioperacje nanim zzagranicy, jeżeli opiekunka osób starszych nie będzie miała dostępu przez Internet, może okazać się kosztowne.

Jeżeli jednak opiekunka osób starszych tyle, ile zarabia, chce mieć przy sobie wNiemczech, albo nie chce całości zarobków przekazywać doPolski, czy pokazywać współmałżonkowi ile zarabia,warto założyć konto wniemieckim banku.

Wybór banku jest indywidualną sprawą każdej opiekunki osób starszych ale często zależy odtego, gdzie jest nasze miejsce pracy wNiemczech. W małych miejscowościach możemy mieć ograniczony wybór banków. Godne polecenia jest wtakiej sytuacji założenie konta wbanku, który ma usługi on-line, czyli pieniędzmi możemy dysponować przez Internet. Przy wyborze banku trzeba zwrócić uwagę nato, jakie są miesięczne opłaty zaprowadzenie konta, ile bankomatów mamy dodyspozycji dobezpłatnych wypłat, jaki jest dzienny limit wypłaty zkonta, ile kosztuje przelew doPolski.

http://www.sxc.hu/photo/794351

Specyficzne formy bankowości wNiemczech, to Bank Pocztowy iSparkasse. Bank Pocztowy, podobnie jak wPolsce działa wokienkach pocztowych, co dla opiekunek osób starszych wNiemczech bez dobrej znajomości języka, może być łatwiejsze wobsłudze amiesięczne koszty utrzymania takiego konta są relatywnie niskie. Sparkasse to rodzaj banków regionalnych, nastawionych głównie naprzechowywanie naszej gotówki. Utrzymanie konta nie jest drogie, ale zrobienie np. zprzelewów doPolski może trwać dłużej niż wtypowych bankach.

Udając się dowybranego banku wNiemczech opiekunka osób starszych powinna zabrać dowód osobisty lub paszport. Często urzędnik wbanku poprosi również ookazanie poświadczenia zameldowania wNiemczech (Anmeldebestätigung), warto więc mieć przy sobie ten dokument.

Najczęściej wybierany rodzaj konta bankowe przez osoby mające pracę wNiemczech, to tzw. Girokonto czyli wtłumaczeniu rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy (ROR). Opłaty związane zprowadzeniem takiego konta wbanku są najniższe.Z reguły dooferty każdego banku dołączona jest karty płatnicza (otrzymamy ją pocztą pook. 14 dniach odzałożenia konta) oraz dostępu dousług bankowych przez komórkę lub online.

Godziny pracy banków wNiemczech są różne, ale najczęściej spotykane godziny otwarcia to odponiedziałku dopiątku odgodz. 09 dogodz. 16-17 ( wczwartki nieraz dogodz. 18) ztym, że wmałych miastach ina wsiach, pomiędzy godziną 13 a14.30 jest przerwa. W soboty pracuje praktycznie tylko Bank Pocztowy, wniedzielę opiekunkom osób starszych wNiemczech pozostają dodyspozycji wyłącznie karty bankomatowe idostęp dokonta on-line.

5
Dodaj komentarz

avatar
500
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MaryLenajolaAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Wyjeżdzam na 3 miesiące. Nie zdążyłam założyć konta w Polsce. Czy zameldowanie jest konieczne?, bo z tego co wiem przy tak krótkich wyjazdach opiekunki nie są meldowane.

jola
Gość
jola

Anna- konto w polsce mozna załozyc w 5 minut gorzej z karta ktora przychodzi po miesiacu ja założylam jako drugie z konta podstawowego przez internet- pozdrawiam jola

jola
Gość
jola

ja przebywam w niemczech od 6 miesiecy jezdze zmiejsca na miejsce ale nie mam meldunku pracuje oficjalnie przez polska firme i nie moge zalozyc konta bo wymagany jest meldunek – co mam zrobić

Lena
Gość
Lena

ja niewiem skąd Arbeitlandia ma te ofert pracy !?! Opiekunka najlepiej niepaląca ,z komunikatywnym niemieckim ,może jeszcze prawo jazdy i dyplom opiekuna do pracy do ciężko chorego małżeństwa za 1200 euro 24 godziny na dobę !?????????!!!!!!!!!! Ja bym nawet za 2000 euro na rękę tam nie pojechała!!!!!!!!!!!! Naprawdę trochę szacunku!!!!!!! Wyzysk człowieka przez człowieka ! Okrutne w 21 wieku !!!!!!!

Mary
Gość
Mary

Lena! Ja akurat jestem niepaląca,język nawet bardziej niż komunikatywny, mam prawo jazdy, mam również dyplom opiekuna medycznego.Są to żadne wymagania,bo w 21 wieku chyba każdy ma prawo jazdy i samochód.Łatwiej robi się zakupy i mozna tez jeździć z podopiecznym np. do teatru (często mi się zdarza).Aby dobrze pracować nalezy się kształcić. Chyba,że ktoś chce być kurą domową,czyli zwykłą putzfrau z petem w ustach i nazywa siebie górnolotnie opiekunką osoby starszej.Nie ma to nic wspólnego z opieką,tylko jest to prowadzenie domu (oby chociaż to dobrze było wykonywane).Na marginesie;1200 dla dwóch osób to za mało,

Najczęściej czytane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Emerytura w Niemczech

Opiekunki osób starszych, które podejmą legalną pracę w Niemczech, na umowę o pracę według niemieckiego prawa, mogą liczyć na nabycie praw emerytalnych w Niemczech. Od 1 maja 2004 roku obowiązują dla (…)

Czytaj więcej

Najczęściej komentowane

Zaproszenie na e-szkolenie dla opiekunów: śmierci podopiecznego – obowiązki opiekuna

18 czerwca odbędzie się siódme i ostatnie już e-szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Tym razem kurs będzie dotyczył obowiązków opiekuna w przykrej sytuacji jaką (…)

Czytaj więcej

Ogłoszenia „szukam zmienniczki” – na co uważać

Kiedy interesuje nas praca w opiece, spotykamy ogłoszenia o treści „szukam zmienniczki”, najczęściej zamieszczane na portalach społecznościowych. Chociaż może wydawać się, że jeżeli opiekunka szuka (…)

Czytaj więcej